Co je świnka morska?

To, że kochasz swoją króliczkę doświadczalną tak samo jak rodzinę, nie oznacza, że możesz ją karmić prosto ze swojego stołu. Podczas gdy niektóre ludzkie jedzenie jest bezpieczne dla Twojej świnki morskiej, karmienie jej powinno wiązać się z dużo większą troską, niż tylko podawanie jej resztek ze stołu.

Co jadają świnki morskie?
Na najbardziej podstawowym poziomie, świnki morskie są roślinożercami. Oznacza to, że jedzą tylko owoce i warzywa – bez nabiału, jaj, mięsa i owadów dla tych małych chłopców. Świeże siano i świeże warzywa liściaste powinny stanowić większą część diety świnki morskiej.

Każdy właściciel świnki morskiej musi mieć na uwadze dwie ważne rzeczy przy wyborze pożywienia:

Witamina C: Miniaturowe świnki morskie nie są w stanie wytworzyć własnej witaminy C, co czyni je podatnymi na szkorbut. Granulat świnki morskiej powinien zawierać witaminę C, aby zapewnić swojemu zwierzęciu zdrowie.
Stale rosnące zęby: Zęby świnki morskiej zawsze rosną. Ważne jest, aby dać swojemu śwince morskiej coś włóknistego do żucia. To właśnie tutaj siano jest bardzo ważne. Sama twarda granulka nie wystarczy!
Ważne jest również, aby nie zmieniać zbyt szybko diety świnki morskiej. W razie potrzeby, pamiętaj o powolnym przechodzeniu z pierwotnej diety królika doświadczalnego w jej starym domu lub w sklepie zoologicznym na zdrowszą dietę.

Możesz też złapać swojego królika doświadczalnego jedzącego własną kupę, ale nie przejmuj się! W rzeczywistości świnki morskie produkują dwa różne rodzaje odchodów. Jeden z nich jest miękki i pożywny, a świnki morskie połykają go ponownie, aby uzyskać więcej składników odżywczych. Króliki robią to samo!

Drugi rodzaj odchodów jest twardszy i jest produkowany po dwukrotnym strawieniu pokarmu. To jest właśnie ta kupa, którą czyścisz podczas czyszczenia klatki dla świnek morskich!

Kiedy powinienem karmić moją świnkę morską?
Jak większość zwierząt roślinożernych, świnki morskie są w zasadzie pastwiskami. Chrupią na sianie i warzywkach cały dzień. Oznacza to, że ważne jest, aby stale mieć dostęp do świeżego jedzenia.

Najlepiej codziennie wyrzucać perliczki i wodę, czyścić miski i napełniać je świeżym jedzeniem i wodą.

Karmienie świnek morskich Karma zakupiona w sklepie z karmą
Większość właścicieli zdecyduje się na karmienie swoich królików doświadczalnych zakupionymi w sklepie peletami i sianem. Należy pamiętać, aby zakupić pelety, które są specjalnie opracowane dla świnek morskich.

W przypadku siana najlepsza jest mieszanka timothy, sadu i owsa. Siano z lucerny jest dopuszczalne, ale zawiera zbyt dużo wapnia, aby mogło stanowić główną część diety Twojego zwierzęcia. Siano z królików doświadczalnych musi być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, aby uniknąć pleśni i grzybów pleśniowych.

Siano świnki morskiej należy uzupełnić niewielką ilością wysokiej jakości peletek. Postaw na zwykłe granulki, a nie na mieszankę, ponieważ dzięki temu Twoja świnka morska nie będzie mogła po prostu wybierać smacznych kawałków i ignorować tych zdrowych!

Karmienie świnek morskich świeżym pokarmem
Świeże owoce i warzywa są wspaniałymi przysmakami i suplementami dla Twojej świnki morskiej. Warzywa i owoce są wspaniałymi przysmakami, które możesz zaoferować swojej śwince morskiej. Możesz je wykorzystać jako dodatkową, specjalną ofertę, która pomoże Ci nawiązać więź z królikiem doświadczalnym lub jako przysmak do ćwiczeń.

Dobre świeże pokarmy do karmienia Twojej świnki morskiej to między innymi:

Banany
Jagody
Kantalupa
Papryka zielona
Pietruszka
Sałata rosińska
Truskawki
Pomidory
Arbuz
Zaoferuj swojej śwince morskiej więcej warzyw niż owoców. Ona może kochać owoce, ale są one jak słodycze dla świnek morskich! Zawsze upewnij się, że pod koniec dnia posprzątasz świeżo zjedzone jedzenie, aby uniknąć pleśni lub gnicia.

Toksyczne pokarmy dla świnek morskich
Nie wszystkie owoce i warzywa są bezpieczne dla królików doświadczalnych. Należy unikać karmienia świnek morskich:

Avocados
Szczypiorek
Kokosy
Czosnek
Winogrona
Cebula
Rodzynki
Te pokarmy są w rzeczywistości niebezpieczne dla wielu zwierząt domowych. Te same karmy często pojawiają się na listach karmy toksycznej dla psów, papug i kotów.

Zawsze unikaj karmy dla królików doświadczalnych, słodkiej lub słonej, nawet jeśli żaden z jej składników nie jest toksyczny. Ponieważ świnki morskie nie mogą jeść czosnku ani cebuli, wiele z naszych karm jest również niedostępnych. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest trzymać się diety z sianem i wysokiej jakości granulatami, z dodatkiem od czasu do czasu przysmaków ze świeżych owoców i warzyw.