Glasgow – co zwiedzić ?

Glasgow jest największym miastem w Szkocji, położonym nad rzeką Clyde. Znane jest z pięknych, tętniących życiem dzielnic handlowych i kultury, którą ma do zaoferowania. Każdego roku przyciąga ono dużą liczbę turystów. Nie ma znaczenia, czy chcesz doświadczyć kultury, jedzenia czy zakupów, znajdziesz coś dla siebie w granicach tego powstającego i nadchodzącego miasta. Slogan „People Make Glasgow” naprawdę pasuje do tego miejsca, a zanim się obejrzysz, będziesz prowadzić tam przyjazne rozmowy zarówno z mieszkańcami, jak i podróżnikami.

Podróżuj z nami przez najlepsze rzeczy do zrobienia w Glasgow, aby dowiedzieć się, jak ważna jest historia miasta, aby uczynić je tym, czym jest dzisiaj.

Galeria i Muzeum Sztuki Kelvingrove

Położony w samym sercu słynnego West Endu Glasgow znajduje się Kelvingrove Art Gallery i Museum. Powstało ponad sto lat temu, aby być tym, czym jest dzisiaj, z olśniewającą architekturą i szeregiem oddzielnych sal wystawowych. Jako darmowa atrakcja nie powinno się jej przegapić, a od stacji metra Kelvingrove dzieli ją tylko krótki spacer, dzięki czemu łatwo się do niej dostać. Wewnątrz znajdziesz ponad 22 galerie tematyczne i 8000 obiektów, które przyciągną Twoją uwagę. Przejdź od zobaczenia Chrystusa Świętego Jana od Krzyża Salvadora Dali do obejrzenia eksponatów na temat dinozaurów i prehistorycznych ssaków. Nie wspominając już o wszystkich pięknie eksponowanych zwierzętach i szkielecie jelenia, który może sprawić, że nawet najwyżsi ludzie poczują się krótko.

Zakupy na Buchanan Street

Czy jesteś jednym z tych podróżników, którzy bezwzględnie muszą robić zakupy bez względu na to, gdzie na świecie się wybierasz? Jeśli tak, to Buchanan Street będzie się czuć jak u siebie w domu. Stanowi ona centralną część dzielnicy handlowej miasta, łącząc Cię z szeregiem sklepów w każdym kierunku. Jest najbardziej znana z różnorodności, jaką oferuje zarówno turystom, jak i mieszkańcom, a większość kupujących spędza dużo czasu wewnątrz Galerii Buchanan. Znajdziesz tam wszystko, od Hollister i Pandory, po Millie’s Cookies i The Whisky Shop. Biorąc pod uwagę, że szkocka pogoda nie jest do końca znana z tego, że jest najlepsza, będzie to również świetny sposób na ucieczkę przed deszczem.

Glasgow Tigers Speedway

Szczycący się reputacją jedynego profesjonalnego zespołu żużlowego w zachodniej Szkocji, mężczyźni ci z pewnością mają coś fantastycznego do zaoferowania. Sezon trwa od końca marca do końca sierpnia, ale jeśli chcecie wziąć udział w jednym z ich wydarzeń, warto sprawdzić harmonogram meczów przed wyjazdem. Będziesz się dobrze bawił oglądając je, siedząc na krawędzi swoich miejsc, kiedy wygląda na to, że mogą upaść. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą się dobrze bawić oglądając zawody żużlowe Glasgow Tigers, podczas gdy oni będą walczyć o swoje miejsce na stole Premier League na żużlu brytyjskim.

Bread Meats Bread

Od czasu otwarcia Bread Meats Bread szybko stał się jednym z najlepszych lokali gastronomicznych w centrum Glasgow. Jedną z rzeczy, które zapracowały na jego reputację jest to, że kiedy się tam jedzie, nie ma tam czegoś takiego jak rezerwacje. Każdy traktowany jest dokładnie tak samo, co daje mu poczucie prawdziwej rodzinnej firmy, gdzie każdy klient traktowany jest uprzejmie jak gość domu. Nie daj się też zwieść nazwie, one też służą wegetariańskim opcjom! Wpadnij na niesamowitego burgera i daj sobie wybór pomiędzy czymś prostym jak klasyczny burger, a ich podpisem Wolf of St Vincent Street burger. Teraz serwują również sosnowe, narodowe danie kuchni kanadyjskiej, a od tego czasu wydaje się, że nastąpił miły spadek liczby Glaswegów cierpiących z powodu straszliwych kaców! Więc weź się w garść na uroczy, rodzinny, skoncentrowany posiłek.

The Riverside Museum

Jeśli chcesz poznać bliżej przeszłość Glasgow podczas pobytu w mieście, na pewno nie przegapisz okazji odwiedzenia The Riverside Museum. Do stacji metra Partick Subway Station można dojechać metrem, który znajduje się w odległości 7 minut spacerem od Glasgow. Metro jest naprawdę najłatwiejszym sposobem poruszania się po mieście, a dzięki systemowi pętli jest mało prawdopodobne, abyś się zgubił. W The Riverside Museum znajdziesz coś dla siebie, nurkując jednocześnie w bogatej historii, jaką ma do zaoferowania Glasgow. Znajdziesz tam wszystko, od lokomotyw i zabytkowych samochodów po prawdziwy Stormtrooper. Zrób więc krok do tyłu w historii i przejdź się po interaktywnych „sklepach”, w których będziesz się prezentował, wejdź na pokład eksponatów i baw się dobrze.