Jak często powinnaś farbować włosy ?

Wszyscy doświadczyliśmy czasu, kiedy po prostu potrzebujemy zmiany. Niezależnie od tego, czy jesteś niezadowolona, czy po prostu znudzona swoim obecnym wyglądem, zmiana koloru włosów jest świetnym sposobem na zmieszanie i poczucie odnowienia. Ale jak często powinnaś farbować swoje włosy? Pamiętając o tych podstawowych wskazówkach dotyczących koloru włosów, jesteś na dobrej drodze do nowego wyglądu, jednocześnie dbając o to, by Twoje włosy były zdrowe i mocne.

Pracuj z włosami, nie wbrew nim.
Nic dziwnego, że Twoje włosy po farbowaniu potrzebują czasu, aby w pełni się uzupełnić. Pomiędzy kolejnymi farbowaniami, Twoje włosy potrzebują odżywienia, nawilżenia i czasu.

Więc jak długo mam czekać?
Zalecamy cztery do sześciu tygodni pomiędzy każdą sesją koloryzacji, ale upewnij się, że zapoznałaś się z instrukcją zawartą w zestawie do koloryzacji włosów, aby uzyskać najlepsze wskazówki. Pozostawienie pewnej przestrzeni pomiędzy kolejnymi farbami pomoże uchronić włosy przed wysuszeniem i osłabieniem.

Jeżeli skupiasz się na pokryciu siwizny lub masz odważny odcień, np. czerwony lub fioletowy, być może będziesz musiała farbować włosy częściej – ale pamiętaj, by przez większość czasu starać się, by kolor skupiał się na cebulce. Jeśli chcesz odświeżyć swoje końce, przeciągnij kolor do końca w ciągu ostatnich pięciu minut swojej sesji kolorystycznej.

Jak wzmocnić swoje włosy?
W ciągu czterech do sześciu tygodni pomiędzy kolejnymi farbami, poświęć trochę czasu na ożywienie swoich włosów, stosując niektóre z najlepszych produktów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku. Dostępnych jest kilka intensywnych odżywek i maseczek, które pomogą utrzymać włosy lśniące i zdrowe.

Używanie tych produktów co tydzień po farbowaniu może przyspieszyć proces regeneracji Twoich włosów, czyniąc je miękkimi, gładkimi i pozbawionymi odstających włosów.

Wybór właściwego koloru
Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór koloru włosów zanim zaczniesz. Weź pod uwagę kolor skóry, naturalny kolor włosów i obiektywizm. Ponadto, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, wykonując najpierw test na alergię skórną.

Back to top