Jak odstraszyć szczury?

Niewiele jest w życiu rzeczy, które są pewne, ale jedno jest pewne: nikt nie chce wracać do domu na szczura. Aby zapobiec przejęciu naszych domów przez te stworzenia, warto zastanowić się, dlaczego nasze domy mogą być dla nich bardziej atrakcyjne niż inne miejsca gniazdowania.

Przeczytaj nasze wskazówki poniżej, aby nauczyć się skutecznych technik utrzymywania szczurów z dala od domu, ogrodu i podwórka, tak abyś nie musiał martwić się o niespodziewane spotkanie z jednym z tych niepożądanych gości.

Jak trzymać szczury z dala od domu
W południowych Stanach Zjednoczonych wielu właścicieli domów ma do czynienia ze szczurem dachowym (Rattus rattus). Są to szczury brunatne lub czarne, które są mniejsze od szczurów norweskich, które żyją w większości pozostałych części Stanów Zjednoczonych.

Szczur dachowy jest lepiej przystosowany do tych ciepłych klimatów niż szczur norweski. Szczury te zakładają swoje gniazda na drzewach, krzewach i stosach drzew i zazwyczaj szukają naszych domów tylko zimą. Szczególnie lubią palmy i inne wysokie miejsca gniazdowania, gdzie jest mniej drapieżników. Szczury dachowe z łatwością wspinają się na kilka pięter i mogą spadać ze znacznej wysokości bez obrażeń.

Szczury dachowe mieszkają w pobliżu źródeł pożywienia i wody, i są powszechne na wsi, mieszkają w pobliżu gospodarstw rolnych sadów i stawów. W mieście gryzonie te preferują tereny wokół rzeki, parki i ogrody oraz tereny, które nie są regularnie koszone.

Te czarne szczury mają zróżnicowaną dietę, która obejmuje robaki i robaki, nasiona, orzechy, wzrost roślin zielonych oraz wszystkie owoce i warzywa, które uprawiamy w naszych ogrodach. Czasami można je znaleźć szukając łatwych posiłków przy miskach dla zwierząt, kurnikach i karmnikach dla ptaków.

Zapobieganie jest kluczem do radzenia sobie ze szczurami, a najlepszym sposobem na utrzymanie ich poza domem jest zniechęcenie ich w pierwszej kolejności do odwiedzenia podwórka. Oto kilka wskazówek, jak trzymać wszystkie rodzaje gryzoni z dala od domu:

Karmę dla zwierząt i ptaków trzymaj w domu, a jeśli musisz przechowywać ją na zewnątrz, trzymaj ją w metalowych lub twardych plastikowych pojemnikach.
Usuń stosy śmieci, drewna lub szczotek.
Zbieraj owoce i warzywa z ogrodu, gdy tylko dojrzeją, i przynoś je do środka.
Trawnik należy kosić i usuwać stosy śmieci oraz stosy drewna.
Usuwaj przecieki z instalacji wodociągowej, aby nie zapewnić szczurom źródła wody.
jak trzymać szczury z dala

Zapobieganie wkraczaniu szczurów na twoje podwórko i do ogrodu
Szczury szukają schronienia w naszych domach przede wszystkim w okresie zimna lub deszczu, a także gdy nie można znaleźć bardziej odpowiedniego miejsca do gniazdowania, często ze względu na przeludnienie. Czy szczury hibernują w zimie? Jest to częste pytanie wśród właścicieli domów. Szczury przeżywają zimniejsze miesiące, szukając schronienia i ciepła w naszych domach. Dorosłe szczury dachowe mogą przeciskać się przez małe, nawet ćwierćdolarówki w okapach dachowych, powięziach i bocznicach oraz wzdłuż fundamentów.

Czy jest jakiś sposób na odstraszenie szczurów? Niektórzy właściciele domów twierdzą, że ich zwierzęta domowe są skutecznymi łowcami gryzoni. Podczas gdy zapach psa lub kota może wskazywać szczurowi, że w pobliżu znajduje się drapieżnik, większość szczurów jest na tyle bystra, by omijać zwierzęta domowe, zwłaszcza że wiele z naszych zwierząt pozostaje w środku przez większość dnia. Jeśli naprawdę myślisz o tym, co zjada szczury, szybko zdasz sobie sprawę, że większość zwierząt domowych nie jest zbyt niezawodnym sposobem na utrzymanie tych gryzoni z dala od nich.

Aby utrzymać szczury z ogrodu, należy rozważyć żywe pułapki, odstraszacze zapachu, a nawet ogrodzenia, aby utrzymać szczury z dala od roślin. Chociaż dźwiękowe środki odstraszające od szkodników są dostępne w handlu, badania naukowe doszły do wniosku, że nie jest wystarczająco dużo wiadomo o tym, jak gatunki szkodników przetwarzają dźwięk dla tych, które mają być skuteczne.

Zamykanie wspólnych punktów wejścia
Jeśli nadal wypróbowałeś wszystkie zaproponowane przez nas taktyki i nadal jesteś szczurem, powinieneś podjąć większy wysiłek, aby uszczelnić wszelkie możliwe dziury lub szczeliny, których te stworzenia mogą używać, aby dostać się do środka.

Oto kilka sugestii na temat tego, jak chronić swoją exterior przed szczurami i innymi rodzajami dzikich zwierząt:

Sprawdźcie dach i bocznicę, a także wszelkie miejsca pod domem, w których można się wyczołgać, szukając ewentualnych punktów dostępu.
Przed nałożeniem masy klepiącej należy oczyścić otwory szmatką z okuć lub wypełnić je wełną stalową lub siatką miedzianą. Zniechęci to szczury do gryzienia dziury w tym samym miejscu.
Omiń rury i przewody w miejscach, w których te materiały dostają się do domu.
Upewnij się, że otwór wentylacyjny suszarki posiada ekran zapobiegający przedostawaniu się szczurów przez ten otwór.
DIY Deterrenty
Gdy te inne metody zwalczania gryzoni zawodzą, należy rozważyć wykorzystanie przeciwko nim nawyków szczurów. Szczury dachowe nienawidzą zmian w swoim środowisku i są silnie dotknięte przez nieznane im zapachy. Oto kilka sposobów na odstraszenie szczurów z dala od domu i powstrzymanie myszy przed dostaniem się do środka:

Używaj wacików nasączonych olejkiem z goździków lub mięty pieprzowej wokół ich punktów wejścia lub w pobliżu źródeł żywności.
Umieścić pachnące prześcieradła suszarki w kredensach, pod urządzeniami i w innych trudno dostępnych miejscach.
Spróbuj oczyścić gorącą paprykę i wodę w robocie kuchennym lub blenderze, a następnie odcedzić mieszankę i dodać do butelki z rozpylaczem. Spryskaj tym sprayem miejsca, w których szczury gryzły (i w których Ty, zwierzęta domowe i małe dzieci nie będą miały później z nim kontaktu). Upewnij się, że używasz rękawiczek, ponieważ ta mieszanka może użądlić Twojej skóry.
Wpuszczaj zwierzęta domowe do miejsc, w których szczury lubią się gnieździć. Zarówno dźwięk jak i zapach Fido lub Fluffy mogą być wystarczające, aby przekonać szczury do znalezienia lepszego miejsca do życia.
Co jeśli szczury wejdą do środka?
Aby usunąć szczury, zalecamy użycie żywych pułapek lub kontakt z profesjonalistą od zwalczania szkodników. Inne formy zwalczania szczurów mają istotne wady. Pułapki elektroniczne, które zabijają natychmiast wstrząsem prądu, ale potem są zmuszone do pozbycia się tuszy i ryzyka przeniesienia choroby.

Trucizna na szczury zabija bezkrytycznie, co oznacza, że inne zwierzęta mogą dostać się do trucizny lub zjeść zatrutego szczura i same zostać dotknięte chorobą. Również po wypuszczeniu trucizny szczury mogą ją przenieść z powrotem do swojego gniazda, a następnie umrzeć w Twoim domu, powodując dodatkowe problemy podczas rozkładu zwierzęcia. Podczas gdy pułapki z klejem i pułapki zatrzaskowe mogą być skuteczne, są one również uważane przez niektórych właścicieli domów jako nieludzkie opcje, ponieważ te stworzenia mogą cierpieć przez kilka dni przed śmiercią.

ABC może pozbyć się gryzoni, więc nie musisz
Jeśli potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie ze szczurami w swoim domu lub jego okolicach, skontaktuj się z ABC Home & Commercial Services. Mamy ekspertów gryzoni, którzy mogą wyjść, aby sprawdzić swój dom pod kątem uszkodzeń szczurów i punktów dostępu, i pomóc Ci pozbyć się tych intruzów raz na zawsze.