Madryt – co zwiedzić?

Madryt być może nie ma statusu Rzymu czy Paryża pod względem ilości zabytków, ale stolica Hiszpanii jest prawdziwą przyjemnością. Od historycznych perełek i światowej klasy sztuki, po niesamowitą scenerię kulinarną i malownicze parki, oglądamy najlepsze atrakcje Madrytu do odwiedzenia.

Plaza Mayor
Główny plac Madrytu ma wielowiekową historię w swoich brukach i był sceną wszystkiego, od koronacji po walki byków i ścięcie głowy. W dzisiejszych czasach jest to miłe miejsce do spacerów i spróbowania jednego ze słynnych potraw miasta: kanapki z kalmarami (bocadillo de calamares) z jednego z otaczających plac barów.

Pałac Królewski
Oficjalna rezydencja hiszpańskiej rodziny królewskiej jest obecnie używana tylko do oficjalnych uroczystości (król Felipe i królowa Letizia mieszkają w skromniejszym pałacu Zarzuela, tuż pod Madrytem). Publiczność może odwiedzić pałac i obejrzeć warte stuleci obrazy, meble i zbroje.

Park Retiro
Najpiękniejszy park w Madrycie to idealne miejsce, aby spędzić leniwe popołudnie na pikniku i bawiąc się w wiosłowanie na jeziorze.

Templo de Debod
Własna egipska świątynia w Madrycie została obdarzona przez Egipt i przeniesiona, kawałek po kawałku, na początku lat 70. Jest to jedno z najlepszych miejsc do oglądania zachodu słońca w Madrycie.

KIO Wieże
Pozornie grawitacyjne wieże KIO w madryckiej dzielnicy finansowej pochylają się pod kątem 15 stopni i były pierwszymi pochylonymi wieżowcami na świecie.