Paryż co zwiedzić ?

Jeśli planujesz wyjazd do Paryża, to jak zdecydujesz co zrobić? Są takie miejsca, o których ludzie marzą podczas pierwszej wizyty w Paryżu, jak Wieża Eiffla czy Luwr, ale są też dzielnice, które warto poznać i spróbować nowych potraw. Ta lista wiaderkowa Paryża zawiera 45 najlepszych doświadczeń, jakie możesz mieć w Paryżu. Nie oczekuj, że zobaczysz je wszystkie podczas swojej pierwszej podróży do Paryża, my też nie. Jeśli jesteś taki jak my, Paryż jest typem miasta, które będziesz chciał odwiedzić ponownie. Byliśmy w Paryżu trzy razy i po prostu jest coraz lepiej.

Na koniec tego postu, przeczytaj nasze rekomendacje dotyczące najlepszych rzeczy do zrobienia w Paryżu. Jeśli masz ograniczony czas w mieście, pomoże ci to zawęzić tę ogromną listę zabytków.

WIEŻA CIŚNIEŃ
Bez wątpienia Wieża Eiffla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych Paryża. Dla wielu osób to ekscytujące, gdy po raz pierwszy zobaczysz Wieżę Eiffla. A dla początkujących, wizyta w Paryżu nie byłaby kompletna bez wycieczki w górę Wieży Eiffla.

THE LOUVRE
Luwr jest największym na świecie muzeum sztuki. Budynek ten był niegdyś siedzibą królów francuskich, w tym Ludwika XIV. Podczas Rewolucji Francuskiej w XVIII wieku Luwr został przekształcony w muzeum.

Luwr jest ogromny i można tu dosłownie spędzać dni. Jednak najważniejsze atrakcje (Mona Lisa, Venus de Milo i Skrzydlate Zwycięstwo) można zobaczyć już za godzinę lub dwie.

SPACER PO CHAMPS-ELYSEES
Turystyczny? Tak. Ale mimo to, to jest konieczne. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic na świecie, biegnąca od Place de la Concorde do Arc de Triomphe. Po drodze, wpadnij do Laduree po makarony, kolejny musi zrobić w Paryżu.

ARC DE TRIOMPHE
Na szczycie Pól Elizejskich znajduje się Łuk Triumfalny. Ze szczytu Łuku masz jeden z najlepszych widoków na Paryż. Spójrz w dół na Pola Elizejskie do Luwru, na La Defense i na dachy do Wieży Eiffla. Nocą możesz oglądać Paryż (i Wieżę Eiffla) lśniący… całkiem niezły widok.

ILE DE LA CITE
Ile de la Cite jest małą wyspą w centrum Paryża, która jest domem dla Sainte-Chapelle i Notre Dame. Jest to historyczne serce Paryża.

Przed Notre Dame znajduje się tablica na ziemi oznaczająca Point Zero (Point Zero des Routes de France), historyczne centrum Paryża.

PONT NEUF
Pont Neuf jest najstarszym mostem w Paryżu. Łączy on Prawy Brzeg z Ile de la Cite. Z tego mostu roztacza się widok na Sekwanę, Pont des Arts (kolejny most na rzece), a w oddali wieża Eiffla.

KATEDRA NOTRE DAME

Katedra Notre Dame jest jedną z najstarszych i najbardziej okazałych katedr na świecie. Wejdź do środka, aby zobaczyć nawę główną i oszałamiające witraże, ale punktem kulminacyjnym wizyty jest widok gargulca na Paryż ze szczytu katedry.

Back to top